Hayır Duası

BismillahîrRahmanîrRahîm.

Allah’ ım ey umduğum, sevgili peygamberimize, onun pak ehline ve yolun üzere olan kullarına salat ve selam eyle ve beni güzel takdir ettiğin gibi ahlakımıda güzel eyle. Gözümden ve kulağımdan faydalandır. Fayda verecek bilgiyi öğret ve ilmimi artır, fayda vermeyen ilimden, korku duymayan kalpten, iki yüzlülükten, yalandan, küfürden, sıkıntılı yaşlılıktan, kabir azabından, fakirlik fitnesinden, zenginlik fitnesinden, dilimin şerrinden, gözümün şerrinden,kulağımın şerrinden, nefsimin şerrinden, şehvetimin şerrinden sana sığınırım. Senden yasaklarından uzak durmayı ve nefsi mutmain isterim.

Allah’ ım ey şefaatçım, dinimde ve bedenimde sağlık ve güvenlik ver. Ayaklarımı yere sağlam bastır. Cehennem üzerine kurulmuş sırat köprüsünden koşarak geçir. Cehennem ateşinden ve inatçı yapışkanlığından sana sığınırım. Rabbim, ey mevlam geçmiş günahlarımın izlerini sil, beyaz elbisenin kirlerinden temizlendiği gibi bedenimi hastalıklardan, ruhumu günahlardan temizle. Zulmedene karşı hakkımı alıncaya dek yardım et. Gücümün tükenişini, çaremin bitişini, insanların gözünde değersiz görülüşümü yalnız sana şikayet ederim. Sen kızgın olmadıktan sonra başkasının düşmanlığına hiç önem vermem. Doğru yoluna kılavuzla beni. Sen gösterirsen hiçbir vakit o yolu şaşırmam. Yolunun üzerinde sabit kıldığın kullarından koş beni. İznin ve selamınla gireceğim yere doğrulukla sok ve çıkacağım yerden dürüstlükle çıkar. Katından yardımcı bir kanıt ver.

~“Hak geldi batıl yıkılıp gitti. Batıl yok olmaya zaten mahkumdu.”~

Allahım ey efendim, annem, babam ve ölmüşlerim başta olmak üzere, beni, ailemi, sevdiklerimi, sevenlerimi ve tüm müminleri bağışla. Bizi bu dünyada da ahiret yurdunda da kendisine nimet verdiğin kullarının arasına al. Gazaba uğrayanların ve sapkınların yoluna değil. Her ne kadar günaha batmış olsakta alemlerin umudu sadece sensin. Bizi öyle bir yarattın ki Senden başkasına dönemeyiz. Din gününün maliki ve hakimi Sensin. Sen merhamet edenlerin en merhametlisi, en hayırlısısın. Bize katından bir lütufta bulun ve marifet eyle. Günahlarımızı affet, tövbelerimizi kabul et. Şefkatin ve merhametin ile terbiye et. Aklını kullanamayan kullarını bir mucize ile hidayete erdir ve ben başta olmak üzere tüm hastalara şifalarını ver. Allah’ ım yerden ve göklerden rızıklandırdığın nimetlerin için minnet duyarım. Gizli ve açık üzerime saçtığın lütfun için teşekkür ederim. Allahım fazlı keremin ile yoksulluğumu gider, fakirliğimi zenginliğe çevir, acelece gelen bir rızık kapısı aç ve rızkımı kazanmayı bana kolaylaştır. Rabbim, ey bağışlayanım beni en üstün ahlak ile ahlaklandır, salihlerin süsleri ile süsle, Rabbim ilmimi artır.

Allah’ ım ey mağbûdum, önümden, arkamdan, sağımdan, solumdan gelen günah ve felaketlerden, bela ve musibetlerden sana sığınırım. Her türlü psikolojik rahatsızlıktan, ruhsal hastalıktan sana sığınırım. Cinlerin, şeytanların, insanların vesveselerinden, üzerime üşüşmelerinden, kurdukları tuzaklardan sana sığınırım. Altımdan ve üstümden gelecek doğal afetlerden, kazalardan sana sığınırım, ansızın belaya uğramaktan sana sığınırım. Zorluk anlarında benim yanımda ol ve bana zorlukları kolaylaştır.
Allah’ ım beni rahmetin ile kuşat, ilmin ile donat. Salih kulların arasına al. Salih ameller işlemem için sevk et. Affet ve bana benden sonra kimseye layık olmayacak bir mülk bahşet. Şüphesiz ki sen çok bahşeden üstün kerem sahibisin. Allahım sevgili peygamberimize ve onun pak ehlibeytine salat ve selam eyle, gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle, hakkımda hayırlı olanı ise gönlüme razı eyle…

AhmetŞakar.Com çerez kaydetmemekte, kişisel bilgilerinizi kullanmamakta ve reklam göstermemektedir.